استفاده کردن انتقال مسئولان پرسپولیس روز گذشته

استفاده کردن: انتقال مسئولان پرسپولیس روز گذشته پرسپولیس اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی اگر اروپا راجع به پرسشها منطقه آماده کار جدی هست، ما هم آماده هستیم / ظریف

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: ما بارها اعلام کرده‌ایم که اگر طرف اروپایی جهت مذاکره راجع به روشن شدن پرسشها منطقه آماده کار جدی باشد، ما نیز آماده کار جدی هستیم.

اگر اروپا راجع به پرسشها منطقه آماده کار جدی هست، ما هم آماده هستیم / ظریف

ظریف: اگر اروپا راجع به پرسشها منطقه آماده کار جدی هست، ما هم آماده هستیم

عبارات مهم : ایران

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: ما بارها اعلام کرده ایم که اگر طرف اروپایی جهت مذاکره راجع به روشن شدن پرسشها منطقه آماده کار جدی باشد، ما نیز آماده کار جدی هستیم.

به گزارش ایسنا، محمدجواد ظریف بعد از حضور در نشست پرسش و پاسخ با نمایندگان مجلس در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، در حاشیه این جلسه و در جمع خبرنگاران درخصوص محورهای مذاکره با طرف فرانسوی در پایتخت کشور عزیزمان ایران با شاره به اینکه گفت وگو در خصوص مباحث منطقه ای به خاص عنوان بحران یمن را مشورت هایی قدیمی هست، تصریح کرد: ما بارها اعلام کرده ایم که اگر طرف اروپایی جهت مذاکره راجع به روشن شدن پرسشها منطقه آماده کار جدی باشند، ما نیز آماده کار جدی هستیم.

اگر اروپا راجع به پرسشها منطقه آماده کار جدی هست، ما هم آماده هستیم / ظریف

وی افزود: درخصوص عنوان یمن نیز جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران چند هفته بعد از شروع تجاوز رژیم سعودی به این کشور پیشنهاد چهار ماده ای را مطرح کرد که اروپایی ها نیز از این پیشنهاد از سه سال قبل مطلع بودند چراکه ما اعتقاد بودیم بحران یمن باید از راه صلح آمیز حل شود.

ظریف ادامه داد: به همین جهت بحث هایی را از مدت ها پیش با اروپایی درخصوص عوض کردن روششان در حمایت از رژیم های متجاوز اینچنینی داشتیم لذا این به معنای آن نیست که ما وارد مذاکره در حوزه دیگری شده است ایم.

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: ما بارها اعلام کرده‌ایم که اگر طرف اروپایی جهت مذاکره راجع به روشن شدن پرسشها منطقه آماده کار جدی باشد، ما نیز آماده کار جدی هستیم.

وزیر امور خارجه درخصوص مذاکرات برجامی با طرف اروپایی نیز خاطرنشان کرد: در عنوان برجام جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران هر لحظه در جایگاه مدعی بوده است و طرف های برابر در جایگاه پاسخگویی هستند چراکه ما به تمام وظایفمان در برجام عمل کرده ایم.

وی ادامه داد: آمریکایی ها نه تنها به تعهدات خود عمل نکرده اند بلکه تا حدی نیز مانع اجرای تعهدات طرف اروپایی شده است اند لذا در جلسه قبلی ما در بروکسل نیز بحث ما با طرف اروپایی این بود که آیا شما به تعهدات خود در برجام کاملاً عمل نمی کنید؛ آیا بعضی فشارهای آمریکا بر شبکه بانکی شما وجود دارد و شما نتوانسته اید شبکه بانکی خود را از فشارهای آمریکایی ها مصون نگه دارید.

ظریف خاطرنشان کرد: شما اطمینان داشته باشید که هنگامی که ما راجع به برجام گفتگو می کنیم مدعی هستیم و طرف برابر پاسخگوست نه برعکس.

اگر اروپا راجع به پرسشها منطقه آماده کار جدی هست، ما هم آماده هستیم / ظریف

وزیر امور خارجه همچنین در پاسخ به سؤالی درخصوص ادعای رویترز مبنی بر گفتگوهای منطقه ای طرف ایرانی با کشورهایی چون آلمان، انگلیس و ایتالیا در حاشیه اجلاس مونیخ گفت: ما از دهه هفتاد شمسی با اروپایی ها گفتگوهای انتقادی داشتیم و سپس این گفتگوها جامع تر شد و در سطح اوج نیز شکل گرفت لذا ما در همه موارد درخصوص پرسشها منطقه ای نظر هایمان را مطرح کرده ایم.

وی افزود: ما در جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران اعتقاد داشته و داریم که اروپایی ها می توانند درخصوص موضوعاتی چون یمن نقش سازنده ای ایفا کنند لذا در گفتگوها از طرف اروپایی خواستیم که درخصوص یمن فعال تر وارد شود.

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: ما بارها اعلام کرده‌ایم که اگر طرف اروپایی جهت مذاکره راجع به روشن شدن پرسشها منطقه آماده کار جدی باشد، ما نیز آماده کار جدی هستیم.

ظریف گفت: به طرف اروپایی اعلام کردیم که اگر شما بخواهید فعالانه درخصوص کمک به آتش بس در یمن و کمک رسانی انساندوستانه عمل کنید جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران نیز در کمک به مردم یمن با شما همکاری و گفتگو می کند.

وزیر خارجه گفت وگو با طرف اروپایی درخصوص یمن را در جهت دستیابی به راه حلی سیاسی دانست و تصریح کرد: ولی اینکه بعضی در اروپا بخواهند این گفتگوها را به تلاشی ازجانب اروپایی ها جهت پاسخ به ادعاها و خواست های آمریکا تبدیل کنند این حتماً موضوعی غیرواقعی و حرکتی تبلیغاتی – سیاسی است.

اگر اروپا راجع به پرسشها منطقه آماده کار جدی هست، ما هم آماده هستیم / ظریف

وی خاطرنشان کرد: ما به آقای لودریان، وزیر امور خارجه فرانسه نیز خواهیم گفت که اگر اروپایی ها بخواهند واقعاً جهت صلح در یمن کار کنند جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران نیز آماده کمک و مشورت در حد امکانات خود است ولی اگر بخواهند وارد یک بازی سیاسی – تبلیغاتی شوند آن وقت خودشان باید به تنهایی این بازی را انجام دهند.

ظریف تأکید کرد: گفت وگوی سیاسی، گفتگو در مورد اختلافات است چراکه در حوزه تفاهمات نیازی به گفتگو نیست، ولی اینکه چه مقداری این مذاکرات به تفاهم برسد؛ خود معلوم است که تاکنون خیلی به تفاهم نرسیده است.

مواضع طرف غربی راجع به توان موشکی کشور عزیزمان ایران شعار سیاسی است

وزیر امور خارجه گفت: بیانات طرف غربی در مورد پرسشها موشکی و نظیر آن در واقع شعار سیاسی است.

بنا بر گزارش خبرگزاری صدا و سیما، ظریف در ادامه سخنان خود در جمع خبرنگاران تصریح کرد: ما با همه کشورهایی که گفتگو می کنیم محورهای مشترکی درخصوص روابط دوجانبه و همچنین روابط اقتصادی، سیاسی، پارلمانی و مباحث منطقه ای و بین المللی داریم.

وی با بیان اینکه تقریبا هر دو وزیر خارجه ای که کنار یکدیگر می نشینند در این خصوص بحث می کنند، افزود: ما با آقای لودریان، وزیر خارجه فرانسه نیز همین بحث ها را خواهیم داشت.

وزیر امور خارجه با اشاره به گفتگو با طرف اروپایی با سابقه چندین ساله در این باره ادامه داد: بعضا توانسته ایم همکاری هایی در سطح روابط دوجانبه و منطقه ای در جهت صلح و امنیت نیز داشته باشیم، ولی بعضا سوء استفاده هایی از جانب بعضی محافل اروپایی صورت می گیرد که ما بارها اعلام کرده ایم جهت مذاکره با طرف اروپایی در جهت روشن شدن پرسشها منطقه ای در صورت جدی بودن طرف برابر آمادگی داریم.

ظریف با اشاره به حمله رژیم سعودی به یمن و اعتقاد کشور عزیزمان ایران مبنی بر دستیابی به راه حل صلح آمیز در این راستا، گفت: در مذاکرات دوجانبه با همه کشورها نیز بر لزوم فعالیت طرف برابر درخصوص بحران یمن تاکید می کردیم که همین گفتگوها را نیز با طرف اروپایی داشتیم و داریم.

وی افزود: ما اعتقاد داریم اینکه طرف اروپایی صرفا پشت متجاوز قرار گیرد روش سازنده ای نیست و اینکه حامی رژیمی باشد که علیه مردم یمن از انواع سلاح های مخرب که عموم آنها غربی هستند استفاده می کند و با همین سلاح ها مردم، شهروندان غیرنظامی و کودکان یمنی را بمباران می کند نیز خطرناک است لذا باید روش های خود را عوض کنیم و به روش صلح آمیز رو آوریم.

ظریف گفت وگو با طرف فرانسوی را درخصوص اختلاف نظرها خواند و گفت: ما پاسخ های طرف برابر را درخصوص تحریم های بانکی شنیدیم گرچه آنها معتقدند مربوط به بخش شخصی است ولی جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران این پاسخ ها را قانع کننده نمی داند.

وی ادامه داد: همچنین ما درخصوص حمایت طرف اروپایی از تروریست ها در خاک خود و همچنین در منطقه نیز صحبت کردیم، ما مدعی هستیم که شما منطقه ما را با فروش صدها میلیارد دلاری سلاح به انبار باروت تبدیل کرده اید.

ظریف افزود: گرچه تبلیغات طرف غربی بسیار وسیع است و در مورد پرسشها موشکی و نظیر آن صحبت می کنند ولی در واقع همه اینها شعار سیاسی است چراکه اگر بخواهند در این باره صحبت کنند باید بگویند که منظورشان از بحث موشکی و توان دفاعی کشور عزیزمان ایران چیست.

وزیر امور خارجه خاطرنشان کرد: آیا اگر طرف اروپایی بحث توان دفاعی کشور عزیزمان ایران را مطرح کند راجع به صدها میلیارد دلاری که به منطقه ما می فروشند و این منطقه را تبدیل به انبار باروت کرده اند نیز صحبت می کنند؟

ظریف افزود: گفت وگو درخصوص موضوعاتی چون یمن سابقه ای چند دهه ای دارد ولی اینکه تا چه مقدار به تفاهم برسد، معلوم است که خیلی تاکنون به تفاهم نرسیده است.

واژه های کلیدی: ایران | سیاسی | اسلامی | ایرانی | وزیر امور خارجه | مجلس شورای اسلامی | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs